Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data1/sumavananohou_cz/public_html/www/components/com_k2/models/item.php on line 763
pondělí, 12 říjen 2015 20:56

Koncert 2015

Koncert Šumava na nohou pro Báru, Barušku, Lucku, Jonáše, Pavlíka a Tomáše, který jsme 19. 9. 2015 uspořádali, se povedl. Na začátku jsme dostávali doporučení, abychom zdůrazňovali, že jsme pouze parta nadšenců, jinými slovy amatérů, a pořádáme Koncert poprvé. Zároveň ale bylo jasné, že, ať už jsme jenom nadšenci, nebo ne, musí se nám podařit tři věci: sehnat peníze na Koncert samotný, zajistit zajímavého umělce a na základě toho prodat co nejvíce vstupenek, abychom mohli šesti dětem pomoci skutečně a ne jen na oko.

 

Se sháněním finanční podpory na Koncert nám zásadně pomohl Jirka Vávra, ml., když nám zajistil spolupráci s generálním partnerem HS Auto Staněk zastupujícím Renault ČR. Bez velkorysé účasti jich tří bychom se neobešli. Anna K. po poměrně dlouhých jednáních souhlasila, že přijede a nakonec ji výborně doplnili i Olats Otesoc a Narttu. Prodalo se asi 670 lístků a na Koncertě samotném bylo minimálně 600 lidí. To je skvělý výsledek, který je o to lepší, že všechny prostředky, které jsme na vstupném vybrali, mohou námi podporovaným dětem opravdu pomoci. 200.000 Kč prostě není málo peněz.

Moc děkujeme všem, kteří nás podpořili finančně i materiálně, děkujeme i našim generálním a mediálním partnerům a hlavně všem firmám i jednotlivcům, kteří si na Koncert koupili lístek a přispěli do veřejné sbírky pro Báru, Barušku, Lucku, Jonáše, Pavlíka a Tomáše.

Po Koncertu se samozřejmě objevily otázky, kolik to celé stálo, jestli jsme ze vstupného hradili umělce a další náklady Koncertu a v neposlední řadě přišly i dotazy, kolik z celé akce máme my, organizátoři. Odpovědi jsou jednoduché: Koncert stál přibližně 200.000 Kč a byl celý uhrazen ze sponzorských darů, takže prostředky vybrané na vstupném budou použity výhradně na pomoc dětem. My, organizátoři, jsme pracovali a pracujeme zadarmo. Nejde nám o náš osobní profit, ale o prosazení myšlenky, že se můžeme – vy i my – společně bavit a tak nezištně pomoci druhým, kteří to potřebují. Za touto myšlenkou, která vychází z osobní zkušenosti Radka Harazima, budeme prostě stát a pracovat na jejím naplnění.

Účetnictví Koncertu i pomoci dětem zveřejníme, až je zkontroluje Rada města Vimperk, Kulturní komise města Vimperk a Krajský úřad Jihočeského kraje, který bude nejprve prověřovat využití dotace 20.000 Kč a posléze i vyhlášení sbírky. Do konce roku chceme mít všechno hotovo a uzavřeno. Informace z účetnictví vyvěsíme na těchto webových stránkách a rozešleme je i do zainteresovaných médií.

Příští rok chceme pokračovat tam, kde jsme letos skončili. Spolek má tři nové členy, Petra Leška, Milana Sečanského a Jirku Vávru, ml. S jejich pomocí budeme ještě lepší :). Tady je pár fotek z Koncertu a jeho plakát. Doufáme, že se uvidíme na další akci Šumavy na nohou. Děkujeme, bez vás by to nešlo!

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data1/sumavananohou_cz/public_html/www/templates/loggiangrey/html/com_k2/templates/default/item.php on line 256
Přečteno 1495 krát Naposledy změněno sobota, 05 březen 2016 23:07

 

 

2024  Šumava na Nohou z.s.   zenda design with globbers